search slide
search slide
pages bottom

Zadbaj o czystość we Wrocławiu

Zadbaj o czystość we Wrocławiu

Ilość śmieci, które produkuje człowiek we Wrocławiu i ludzka gospodarka wymusza na nim działania zmierzające do ich usunięcia lub przetworzenia.

Jeszcze dawno takich problemów nie było, gdyż nie było dużego przemysłu i rozwiniętej gospodarki, która te wszystkie odpady wytwarza.

Ludzie pozbywali się nieczystości wyrzucając je po prostu na ulice albo wylewając do rzeki. Potem jednak przyszła rewolucja przemysłowa i należało to zmienić.

Obecnie stosowanymi sposobami na pozbywanie się odpadów są recykling i utylizacja. Pierwszy pozwala na przetworzenie tych rzeczy, drugi natomiast ma za zadanie usunięcie takich śmieci, których przetworzyć się już nie da.

dziwczyna we Wrocławiu

Będą to przede wszystkim wszelkie odpady organiczne o szybkim czasie rozkładu, takie jak resztki jedzenia i tak dalej, jak również te śmieci, które teoretycznie mogłoby być przetworzone, ale z racji ich zużycia jest to już niemożliwe.

Pożyteczny i opłacalny

Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy recykling i utylizacja występują wspólnie, bo dzięki temu można przetworzyć to, co się jeszcze do tego nadaje, a wyrzucić tylko te rzeczy, z którymi nic więcej się nie zdziała.

Tak powinien funkcjonować recykling i utylizacja, jednak praktyka jest taka, że wciąż duża ilość rzeczy jest wyrzucana, chociaż mogłaby zostać przetworzona a nawet powtórnie użyta. Postęp we Wrocławiu jest i tak bardzo duży, bo jakieś kilkanaście lat temu recykling i utylizacja były tylko teorią.

Ludzie w większości wszystko, co było im niepotrzebne, wyrzucali do kosza na śmieci. Prowadzone kampanie społeczne i zmiana myślenia społeczeństwa na szczęście przynoszą efekty.