search slide
search slide
pages bottom

Zewnętrzne formy reklamy

Zewnętrzne formy reklamy

Jest całe mnóstwo sposobów na dobrą reklamę. Statystyki pokazują, że ludzie i tak najchętniej wybierają reklamę w mediach, podczas gdy bardzo realnie powinni się zastanowić nad czymś takim, jak tablice reklamowe.

Przykładowo, to jak popularna jest promocja w największych kanałach telewizyjnych widać po stawkach za tę reklamę. Oscylują one nawet w okolicach kilkudziesięciu tysięcy złotych za emisję półminutowego spotu w okresie największej oglądalności czyli wieczorem.

Podobnie jest z radiem, chociaż wiadomo, że tam już będzie nieco taniej. Do tego też dochodzi koszt produkcji takiej reklamy, który przecież nie jest mały, szczególnie jeśli grają w niej popularni aktorzy. Co innego tablice reklamowe. Tam stawki są dużo mniejsze. Przykładowo duży baner przy ruchliwej drodze przy wjeździe do dużego miasta wojewódzkiego może już kosztować nawet tylko piętnaście złotych na dobę.

Tablice muszą być dobrze zaprojektowane

Mowa jest oczywiście o sumie netto. Teraz sam sobie każdy powinien odpowiedzieć na pytanie co jest w istocie bardziej opłacalne. Czy właśnie takie przydrożne tablice reklamowe, czy może raczej bardzo droga reklama w telewizji. Rzecz jasna wielu specjalistów poradzi, że kampania reklamowa powinna być prowadzona wielotorowo, a to oznacza korzystanie z wielu różnych form marketingu.

Jednak nie wszystkich na to przecież stać. Tacy koniecznie powinni raczej zdecydować się na tablice reklamowe, które są na kieszeń praktycznie każdego średniego przedsiębiorstwa. A i efekt będzie dość spory w porównaniu do wyłożonych nakładów, szczególnie jeśli jest to reklama lokalna.