search slide
search slide
pages bottom

Mieszkanie, czy dom?

Mieszkanie, czy dom?

Zwykle ludzie nie chcą rezygnować z mieszkania z bloku z kilku powodów. Po pierwsze uważają, że ten wariant jest dużo tańszy, niż budowa, czy zakup własnego domu jednorodzinnego. Po drugie może blokowiska nie są zbyt wygodnymi i komfortowymi miejscami do zamieszkania, ale z drugiej strony położone są w dogodnych lokalizacjach – przecięciach szlaków miejskiej komunikacji publicznej i relatywnie niedaleko centrum.

Po trzecie wreszcie łatwo jest przemyśleć projektowanie wnętrz w przypadku dość niewielkiego mieszkania. Nie jest to w pełni uzasadnione rozumowanie, szczególnie w ostatnim przypadku, bo w większym lokalu architekt wnętrz ma dużo większe pole do popisu. Przede wszystkim coraz częściej deweloperzy oferują domy w bardzo dogodnych lokalizacjach, w dodatku ze stylowym urządzeniem wnętrza.

W domu łatwiej jest zaprojektować wnętrze

Po drugie w wielkich miastach sieć komunikacji miejskiej coraz bardziej się rozwija. Tramwaje i autobusy dojeżdżają w coraz to nowe zakątki, więc czas podróży do centrum, gdzie zwykle się pracuje, ulega teraz znacznemu skróceniu. W małych miejscowościach i tak można nabyć tanie domy, bo ceny tam zawsze we wszystkim będą niższe, niż w metropoliach, zaś odległości nie grają żadnej realnej roli, bo nawet na rowerze można się dostać w każdy zakątek kilkudziesięciotysięcznego miasteczka. A jak ciekawie urządzone wnętrza będziemy mieć w takim domu!

Jeśli się przyjrzymy ofertom, jakie mają w zanadrzu deweloperzy, okazuje się, że naprawdę są już na rynku domy, nie odbiegające ceną od mieszkań w nowych blokach? Architektura wnętrz w tym przypadku też jest godna uwagi. Co więc pozostaje wybrać? Małe wnętrza mieszkania w bloku, czy duże wnętrza własnego domu? Jest to decyzją konsumenta, ale architekt wnętrz, wie co dobre.

Faktem jednak jest, że budownictwo jednorodzinne w ostatnim czasie spuściło z cen i przestało być oczywiste, że jest ono droższe od masowego. Owszem ceny są większe, ale nie na tyle, aby odstraszały od zastanowienia się – takie domy czekają na wszystkich chętnych.