search slide
search slide
pages bottom

Wrocław? Jak zaplanować konferencję?

Wrocław? Jak zaplanować konferencję?

Zaplanowanie konferencji nie będzie tematyką łatwą. Trzeba za to zabrać odpowiednio wcześniej. Niezależnie od tego, jaką chcesz mieć konferencję, poświęć sporo czasu na ułożenie harmonogramu. Jest to najważniejsza zasada.

Na początek zaplanuj datę, kiedy chcesz przeprowadzić spotkanie. Upewnij się, czy najważniejsi goście będą wtedy dostępni. Rozpisz w szczegółach plan konferencji: konferencje nie muszą być nazbyt przegadane.

Organizujesz konferencję wielodniową?

Zastanów się, czy główne dyskusje będą się odbywały wcześniej, czy później. Określ co do minuty, kiedy spotkanie się zacznie, a w którym momencie będzie pożegnanie. Przemyśl szczegółowo kwestie, które będą omawiane podczas konferencji. Ile minut przekażesz na każdy temat?

Jaka będzie zasadnicza myśl całej konferencji? Przyjrzyj się szczegółowo w wybraniu odpowiedniego miejsca. Idealnie, kiedy konferencja jest przygotowana w centrum Wrocławia: w tej sytuacji konferencje wychodzą udanie. Przed hotelem musi być zlokalizowany parking, jaki bez problemu pomieści auta zaproszonych. Zwróć też uwagę na salę konferencyjną. Ogół gości powinni się zmieścić.

Przetestuj, czy fotele są z oparciem

Ważne jest bycie pod telefonem z głównymi członkami konferencji. Jeśli jest konieczność poprawienia harmonogramu konferencji. Każdy gość powinien być odpowiednio przywitany przez organizatora. Goście muszą móc efektywnie wymieniać opinie: tak wyglądają wszystkie konferencje. To umożliwi przyjemną atmosferę w trakcie obrad.

Niezbędny będzie urządzenie do nagłośnienia. Oceniając salę obrad należy sprawdzić czy wszystko będzie działało: oświetlenie, mikrofony . Kiedy widzisz gdzieś usterki, poproś o ich zlikwidowanie albo na własną rękę zadbaj o komputery. Teraz już konferencja może być spotkaniem zdecydowanie udanym. Można organizować następną.