search slide
search slide
pages bottom

Mój mały ogródek

Mój mały ogródek

Co prawda obiecałem pisać głównie o Wrocławiu, ale muszę tez poruszać temat, który jest mi dość bliski, mianowicie utrzymania ogrodu. Sam mam w swoim domu pod Wrocławiem taki ogród, więc troszkę te sprawy też będę poruszał na swoim blogu. Mam w ogródku we Wrocławiu między innymi… ziemniaki.

Osoba, która posługuje się w swoim ogrodzie pilarką łańcuchową, nie musi wiedzieć, jak jest ona dokładnie w szczegółach technicznych zbudowana. Nie jest też moim celem zanudzanie czytelników dokładnymi schematami konstrukcyjnymi budowy pilarki, ponieważ ta wiedza nie jest potrzebna do bezpiecznego i sprawnego korzystania z niej. Jednak o pewnych rzeczach, które mogą pomóc w codziennej pracy, warto pamiętać: chociażby po to, aby dowiedzieć się czegoś nowego i dzięki temu móc łatwiej posługiwać się pilarką łańcuchową.

Obecnie produkowane pilarki łańcuchowe mają zęby tnące żłobnik owe. Dzięki zastosowaniu takiego mechanizmu, poprawione jest bezpieczeństwo korzystania z nich. Producenci dbają o to (akurat zęby żłobnikowe również się do tego przyczyniają), aby redukować poziom wibracji pilarki, dzięki czemu do jej utrzymania i posługiwania się nią potrzebna jest mniejsza siła fizyczna. W każdym nowszym modelu ulepszany jest również system redukowania możliwości odbicia pilarki w trakcie pracy. Z punktu widzenia użytkownika takiej pilarki łańcuchowej ważny jest również fakt, że wyposażane są one w systemy ułatwiające samoczynne smarowanie oraz redukujące tarcie, czy też zużywanie się piły. Dzięki temu mechanizm jest dożo bardziej długowieczny, a sama pilarka może posłużyć wiele długich lat.

W pilarce zdecydowanie istotnym elementem są ogniwa prowadzące. Nie tylko zapewniają one większy komfort pracy, ale też stateczność tego narzędzia, a tym samym łatwość korzystania z niego. Spytajmy się o jakość ogniw, gdy będziemy kupować pilarkę.